Aspirin® Complex Zatoki lek na zapalenie zatok

Zatkany nos i bolesny ucisk w okolicy twarzy to pierwsze objawy zapalenia zatok. Takie uporczywe symptomy utrudniają wykonywanie codziennych czynności w domu oraz w pracy. Mogą również wpływać negatywnie na jakość naszego życia. Gdy zwykłe przeziębienie przerodzi się w zapalenie zatok , zastosuj Aspirin® Complex Zatoki, który przynosi kompleksową ulgę od objawów zapalenia zatok.

Kup przez Ceneo

 

Aspirin® Complex Zatoki z dodatkowym składnikiem pseudoefedryną

Aspirin® Complex Zatoki zawiera dodatkowy składnik pseudoefedrynę. Ta substancja czynna oddziałuje na receptory w nosie i zatokach przynosowych przez co obkurcza znajdujące się tam naczynia krwionośne. Ogranicza to obrzęk błony śluzowej nosa i zatok co umożliwia łatwiejsze pozbycie się zalegającej wydzieliny. Dzięki temu mechanizmowi pseudoefedryna udrażnia nos oraz niweluje uczucie ucisku w zatokach. Ponieważ jest przyjmowana doustnie, a nie stosowana miejscowo, udrażnia ciężko dostępne miejsca takie jak zatoki przynosowe.

 

Co wyróżnia Aspirin® Complex Zatoki?

Zatoki

Działa kompleksowo, zwalcza ból i udrażnia zatoki

Pseudoefedryna i kwas acetylosalicylowy

Połączenie pseudoefedryny i kwasu acetylosalicylowego działającego przeciwzapalnie

Działanie w 10 minut

Lek gotowy do działania nawet w 10 minut

Działanie do 6 godzin

Skuteczność działania leku do 6 godzin¹

Pomarańczowy smak

Napój o przyjemnym pomarańczowym smaku

Aspirin Complex Zatoki skład

Aspirin® Complex Zatoki skład i działanie

Aspirin® Complex Zatoki to lek w postaci granulatu do sporządzania napoju. Każda saszetka zawiera dwie dobrze przebadane substancje czynne, 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) oraz 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum).

Aspirin® Complex Zatoki to kompleksowy lek opracowany specjalnie dla osób cierpiących na uciążliwe objawy zapalenia zatok. Uwalnia od nieprzyjemnego i uporczywego uczucia ucisku w nosie lub obrębie twarzy. Umożliwia powrót do normalnego życia, łagodząc ból, obniżając gorączkę oraz ułatwiając oczyszczanie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Zalegająca wydzielina może był łatwiej usunięta, a uczucie ucisku i ból zatok zmniejszają się.

Przewagi Aspirin® Complex Zatoki w porównaniu z aerozolami do nosa

Zapalenie zatok przynosowych często jest leczone przy zastosowaniu udrażniających aerozoli do nosa, które pomagają oczyścić drogi oddechowe. Nie zawsze jednak docierają one do bardziej odległych zatok przynosowych i kanałów łączących.

Aspirin® Complex Zatoki oferuje bardziej kompleksowe leczenie poprzez połączenie działania udrażniającego pseudoefedryny z działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym kwasu acetylosalicylowego we wszystkich obszarach nosa i zatok przynosowych. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania aerozoli do nosa. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, Aspirin® Complex Zatoki pozwala ograniczyć konieczność stosowania dodatkowych środków przeciwbólowych.

Jak stosować lek Aspirin® Complex Zatoki?

Aspirin® Complex Zatoki to granulat, który przed zażyciem należy rozpuścić w wodzie. W tym celu należy wsypać zawartość do szklanki z wodą i dobrze wymieszać. Napój ma przyjemny pomarańczowy smak.

Aspirin Complex Zatoki działanie
Znak tick

Zwalcza objawy zapalenia zatok

Udrażnia i ułatwia oczyszczenie zatok

Znak tick

Uśmierza ból

Sprawdzony sposób na ból zatok oraz uczucie ucisku

Znak tick

Obniża gorączkę

Ma właściwości przeciwgorączkowe i przeciwzapalne

Aspirin® Complex Zatoki jak dawkować lek?

Zalecane dawkowanie leku Aspirin® Complex Zatoki:

Wiek

Pojedyncza dawka

Maksymalna dzienna dawka

Dorośli i młodzież powyżej 16 r.ż.

1–2 saszetki

6 saszetek

 

W razie konieczności pojedynczą dawkę można powtórzyć w odstępie 4–8 godzin. Saszetki Aspirin® Complex Zatoki nie zawierają glutenu ani laktozy.

Więcej informacji, m.in. na temat stosowania leku Aspirin® Complex Zatoki w ciąży i podczas karmienia piersią lub potencjalnych działań niepożądanych, znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania.

 

Najczęściej zadawane pytania

    Lek Aspirin® Complex Zatoki ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe oraz zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek zawiera dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek Aspirin® Complex Zatoki jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa i (lub) zatok (zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok) oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi. Jeśil po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

    Chlorowodorek pseudoefedryny jest substancją udrażniającą nos i zatoki o przebadanej skuteczności i bezpieczeństwie. Tak jak w przypadku każdego leku, istnieją pewne ograniczenia odnośnie jej stosowania oraz potencjalne działania niepożądane, szczególnie przy nieprawidłowym stosowaniu leku. Pełna lista przeciwwskazań, środków ostrożności oraz możliwych działań niepożądanych znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania. Rozmowa z lekarzem lub farmaceutą pomoże rozwiać wątpliwości związane z bezpieczeństwem stosowania leku.

    Zaburzenia drożności nosa i uczucie zatkanego nosa najczęściej są spowodowane obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych (przeziębienie, katar), lub na skutek reakcji alergicznej. Pod wpływem mediatorów procesów zapalnych, naczynia krwionośne w błonach śluzowych rozszerzają się, a ich przepuszczalność się zwiększa, co prowadzi do przemijającego obrzęku i uczucia zatkania nosa. Jeżeli jednak niedrożność utrzymuje się długotrwale lub pojawia się regularnie, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ istnieje wiele innych możliwych przyczyn niedrożności nosa, takich jak polipy, przeszkody mechaniczne czy choroby ogólnoustrojowe, które mogą być zdiagnozowane wyłącznie przez lekarza.

    Większość leków, które przyjmujemy może wchodzić ze sobą w interakcje – dotyczy to także leków działających w różnych obszarach terapeutycznych oraz mających odmienne mechanizmy działania. Dlatego należy zawsze powiedzieć swojemu lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie i ostatnio lekach, również tych wydawanych bez recepty. Pełna lista leków, z którymi Aspirin® Complex Zatoki może wejść w interakcje znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania, z którą należy się zapoznać przed zastosowaniem leku.

    Aspirin® Coplex Zatoki ma postać granulek, które po zmieszaniu z wodą tworzą zawiesinę. Takie przygotowanie leku przed przyjęciem przyspiesza proces uwalniania substancji czynnej w przewodzie pokarmowym. Kwas acetylosalicylowy szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając stężenie maksymalne po 10-20 minutach. Pseudoefedryna również szybko się wchłania, osiągając maksimum stężenia po 20-120 minutach. Po wchłonięciu substancje czynne zaczynają działać, przynosząc ulgę w dolegliwościach.

    Lek Aspirin® Complex Zatoki przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. Nie należy podawać tego leku dzieciom ani młodzieży w wieku poniżej 16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej.

    Ze względu na brak doświadczeń ze stosowaniem połączenia leków wchodzących w skład preparatu Aspirin® Complex Zatoki leku tego nie należy stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

    ASPIRIN COMPLEX ZATOKI (Acidum acetylsalicylicum + Pseudoephedrini hydrochloridum), 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej.
    Wskazania: Objawowe leczenie obrzęku błony śluzowej nosa i (lub) zatok oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi.
    Przeciwwskazania: nadwrażliwość na pseudoefedrynę, kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; astma oskrzelowa indukowana salicylanami lub substancjami o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w wywiadzie; skaza krwotoczna; ciąża; karmienie piersią; ciężka niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; ciężka niekontrolowana niewydolność serca; w połączeniu z metotreksatem w dawkach 15 mg/tydzień lub większych; ciężkie nadciśnienie tętnicze; ciężka choroba wieńcowa; jednoczesne stosowanie leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy.
    Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723850, www.bayer.com.pl; V3/21/02/2017/KR

    1. Schachtel et al.; Journal of Clinical Pharmacology, 2010; 50:1429-1437