Aspirin Extra

Aspirin® Extra to klasyczna postać Aspirin® wzbogacona kofeiną.

Źródłem większości dolegliwości jest stan zapalny. Aspirin® Extra zawiera kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie – nie tylko uśmierza ból, lecz działa również w ognisku bólu, hamując przyczynę, czyli stan zapalny. Dodatkowa substancja aktywna w postaci kofeiny (Coffeinum) wpływa bezpośrednio na naczynia mózgowe przyspieszając i wzmacniając działanie kwasu acetylosalicylowego.

Aspirin® Extra to skuteczne rozwiązanie w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, np.: bólu głowy, bólu zębów lub bólu mięśni.

Aspirin® Extra posiada wysoki stopień bezpieczeństwa potwierdzony badaniami klinicznymi*. Jedna tabletka Aspirin® Extra zawiera 50 mg kofeiny, która wzmacnia działanie przeciwbólowe. (50 mg kofeiny odpowiada 0,5 filiżanki kawy)**.

*Lanas A, McCarthy D, Voelker M i wsp. Short-Term acetylsalicylic Acid (Aspirin) Use for Pain, Fever or Colds - Gastrointestinal Adverse Effects
A Meta-Analysis of Randomized Clinical Trials. Drugs R D 2011; 11(3): 277-288, 1179-6901/11/0003-0277

**Sharadini A et al. (1978) Bioavailability of aspirin and interacting activity of caffeine. Indian J Med Res 68; 844-48

Aspirin® Extra dostępna jest nie tylko w aptece, lecz również w sklepach i kioskach. Opakowanie zawiera 10 tabletek. Dawka jednorazowa: od 1 do 2 tabletek, maksymalnie 6 tabletek na dobę.

Skład:

Aspirin® Extra
1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, 50 mg kofeiny oraz substancje pomocnicze.

Aspirin® Extra (500 mg Acidum acetylsalicylicum + 50 mg Coffeinum), tabletki

Wskazania: Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, np.: bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) w wywiadzie, ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek, ciężka choroba krążenia lub ciężkie nadciśnienie tętnicze krwi, stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ostatni trymestr ciąży, dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej.

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl

Ból - co warto wiedzieć

Zjawisko odczuwania bólu towarzyszy człowiekowi od zawsze. Dowiedz się o jego funkcjach w ludzkim organizmie i metodach jego łagodzenia.

Go

Stan zapalny - przyczyny i zwalczanie

Stan zapalny jest powszechną przyczyną bólu i nieodłącznym elementem przeziębienia i grypy. Sprawdź najlepsze sposoby zwalczania jego objawów.

Go